اگر به پارک گل آشیکاگا (Ashikaga) در توچیگی (Tochigi) ژاپن بروید، یک درخت ویستریا (Wisteria) پیدا خواهید کرد که اغلب به‌عنوان "زیباترین‌های جهان" از آن یاد می‌شود. این درخت  بزرگ و حدوداً 150 ساله، زمانی که پر از شکوفه است، بسیار خیره‌کننده می‌شود. گل‌های عمودی آن آویزان می‌شوند تا جایی که تقریباً زمین را لمس می‌کنند و ابری ارغوانی ـ صورتی و عجیب ایجاد می‌کنند که بالای چمن‌ها معلق است.

 

فعالیت‌های انسان، به ‌ظاهر خیره‌کننده‌ی درخت ویستریای آشیکاگا کمک می‌کند. به دلیل تراکم و تعداد شکوفه‌ها،  پرتوهای خورشید، از میان شاخه‌های درخت عبور می‌کنند و یک چتر گل خیره‌کننده را تشکیل می‌دهند. با توجه به حالت روحانی و رویایی این درخت، جای تعجب ندارد که برای عکاسان در سراسر جهان پدیده‌ای تعجب‌برانگیز و هیجان‌انگیز بوده است.

از درخت ویستریا در پارک گل آشیکاگا در توشیگی ژاپن اغلب به‌عنوان یکی زیباترین‌های جهان یاد می‌شود.

 

ویستریا و افسانه های باستانی در ژاپن

ژاپنی ها برای طبیعت ارزش زیادی قائل هستند واین یکی از اجزای اصلی فرهنگ اونهاست . همین موضوع هم باعث شده در ادبیات اونها عناصر طبیعی جایگاه ویژه ای داشته باشند. مثلا کوه فوجی در ژاپن یکی از مقدس ترین کوه ها است و در ادبیات ژاپن هم جایگاه خاصی دارد. اما گیاه ویستریا نقش خیلی پر رنگ تری نسبت به عناصر دیگر دارد و در بیشتر شهرهای ژاپنی رد پایی از این گل  و نام اون دیده می شود. در شعرهای ژاپنی ویستریا نماد خیلی چیزهاست. حتی در داستان های عاشقانه هم نقش یک دوشیزه پاک دامن رو برای این گل در نظر می گیرند.

نمادهای ویستریا:عشق ، صبر ، فضل، دوگانگی عشق ، استادگی در برابر مشکلات،کشف ، طول عمر ، سعادت