گرجستان

گرجستان یکی از کشورهایی است که در سر حد آسیای غربی و اروپای شرقی قرار داشته و سعی می کند تا به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا شناخته شود. این کشور در شرق دریای سیاه واقع شده و به عنوان یکی از جذاب ترین کشورهای توریستی در جهان شناخته می شود. تور گرجستان در میان ایرانیان یکی از محبوب ترین تورهای خارجی است که در اغلب ایام سال برگزار می شود اما در فصل بهار رنگ و بوی دیگری دارد.

​​​​​​​ 
مساحت و جمعیت کشور گرجستان
​​​​​​​

گرجستان یکی از کشورهای کوچک از حیث جمعیت و مساحت شناخته می‌شود. البته این میزان در ارتباط با کشوری همچون ایران بسیار چشم گیر است، چرا که بسیاری از کشورها تفاوت چندانی از حیث مساحت و جمعیت با کشور گرجستان ندارند.​​​​​​​این کشور با مساحت 69.700 کیلومتر مربع در آخرین سرشماری داری سه میلیون و 700 هزار نفر جمعیت بوده است و جالب است بدانید که تقریبا 45 درصد از جمعیت این کشور در تفلیس زندگی می‌کنند.

​​​​​​​


​​​​​​​


​​​​​​​پایتخت گرجستان


تفلیس نام شهری است که به عنوان پایتخت کشور گرجستان انتخاب شده است. این شهر از یک معماری زیبا که تلفیقی از خیابان‌ها و ساختمان‌های مدرن و قدیمی است ساخته شده و یک نمای فوق العاده زیبا دارد. جذابیت‌های تاریخی و طبیعی در این شهر به قدری زیاد است که نمی‌توان آن‌ها را در یک مبحث کوتاه خلاصه کرد. تفلیس به معنای چشمه آب گرم است و این نام برگرفته از چشمه‌های آب گرمی است که در سراسر شهر دیده می‌شوند.
​​​​​​​یکی از زیباترین جذابیت‌های طبیعی در این شهر، رودخانه کر است که از میان شهر می‌گذرد و شهر تفلیس را به دو بخش تقسیم کرده است. تفلیس در مسیر جاده ابریشم قرار داشته و از گذشته‌های دور تا کنون یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتباطی میان غرب و شرق بوده است. شهر تفلیس زمستان‌های نیمه سردی دارد به همین علت بهتر است در سایر فصل‌های سال یک برنامه مناسب برای سفر به این کشور داشته باشید.
​​​​​​​


​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​


باتومی شهر دیگری است که هرچند به اندازه تفلیس معروف نیست، اما بسیاری از گردشگران با آن آشنایی دارند؛ در این شهر بهترین اقامتگاه‌های لوکس ساحلی وجود دارد. هر نوع تفریحی که فکرش را بکنید در باتومی امکان پذیر است.
این شهر از محبوبیت بسیاری نزد گرجی‌ها برخوردار بوده و اغلب آنان سعی می‌کنند برای مسافرت‌های تابستانه به این شهر بیایند. در یک کلام بهتر است بگوییم که باتومی برای گرجی‌ها حکم شهرهای شمالی برای ما ایرانی‌ها را دارد.